KEÇİBOYNUZU (HARNUP) PEKMEZİ 800 GRAM

KEÇİBOYNUZU(HARNUP) PEKMEZİ
Anadolu da yüzyıllardır kullanılan ve faydaları saymakla bitmeyen Harnup Pekmezi yani Keçi boynuzu pekmezi; sütten 3 kat daha fazla kalsiyum içeren libido seviyesini yükseltip, kansızlık için uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir bitkidir. 
 
1.Antioksidan Özelliği Vardır:
 
Antioksidan özelliğinden kaynaklı olarak doğal bir antibiyotiktir. Keçi boynuzu pekmezi kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir. Aynı zamanda kanı temizler ve damar tıkanıklıklarını giderir. Bu yüzden tüketilmesi çok önemli ve sağlıklıdır.
 
2.Balgam Sökücüdür:
 
Astım atakları ve bronşit hastalıklarına iyi gelmektedir. Kuru öksürükte balgam sökülmesine yardımcı olur. Şiddetli öksürüklerin bastırılmasında da kullanılır ve etkilidir.
 
3.Sindirim Sistemini Düzenler:
 
Bağırsak ve sindirim sistemine karşı olumlu faydaları vardır. Bağırsak kurdu, bağırsak paraziti gibi bağırsak rahatsızlıklarının tedavisinde iyileşmeye yardım eder. Kabızlığı önler.
 
6.Kemik Gelişimine Katkı Sağlar:
 
Kemik gelişiminde en çok rolü olan kalsiyum, keçi boynuzu pekmezi içerisinde oldukça çok miktarda bulunmaktadır. Böylece kemik gelişimine yardım eder. Çocukların kemiklerinin gelişmesine yardım ederken yaşlı kişilerinse kemik erimesine karşı fayda sağlar. Kemikler için tam bir şifa deposudur.
 
7.Bağışıklık Sistemini Güçlendirir:
 
Eski zamanlardan beri bağışıklık sistemini güçlendirmek maksadıyla kullanılmıştır. Keçi boynuzu pekmezi genellikle soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Ve olumlu sonuçlar verir.
 
 
8.Kansızlığa iyi Gelir:
 
Yine diğer pekmezlerde olduğu gibi keçiboynuzu pekmezi de anemiye iyi gelir. Özellikle de kansızlık olan bebeklere iyi gelir.
 
9.Kan Şekerini Düzenler:
 
Kan şekerini düzenler ve kötü kolesterolü azaltır. Bu özelliği sayesinde şeker hastası kişilerde antioksidan görevi görür.
 
KEÇİ BOYNUZU PEKMEZİNDE HANGİ VİTAMİNLER VAR?
 
A Vitamini, B, B2, B3 Vitaminleri ve D Vitamini içeriği ile çok güçlü bir besindir. Aynı zamanda yüksek çinko içerir. Keçi boynuzu pekmezi hiçbir hastalığı olmayan insanlar için bile sağlıklıdır ve o kişilerin de kullanmaları gerekmektedir.